Czym zajmuje się kancelaria podatkowa?

Zakres działalności kancelarii podatkowej zaczyna się od prowadzenia księgowości a kończy na skomplikowanych analizach finansowych przedsiębiorstwa. Kancelarie podatkowe należy postrzegać jako placówki zajmujące się finansami w tym z szeroko pojętymi kwestiami podatkowymi. Każda kancelaria podatkowa Poznań udziela nie tylko  porad, pracownicy tłumaczą podatnikom niejasności przepisów podatkowych, ale także sporządzają odpowiednie deklaracje, pisma, bądź wprost – reprezentują przed urzędami skarbowymi i organami administracji, nie tylko podatkowej.

Ważnym elementem pracy biura jest ogólna sprawozdawczość finansowa wraz z badaniem stanu rachunkowego przedsiębiorstwa. Doradca podatkowy powiąże je z analizą ryzyk finansowych, badaniami due-dilligence oraz z tworzeniem strategii przedsiębiorstwa. Często praktykuje się także, doradztwo prawne, optymalizacyjno-podatkowe, bądź badanie stanu ksiąg wraz z nanoszeniem poprawek.

Wszystko uzależnione jest od zakresu usług oferowanych przez daną kancelarię podatkową. Kancelaria podatkowa Poznań generalnie specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, ale oczywiście wspomoże każdą osobę fizyczną rozliczającą się z fiskusem i pomoże w rozwiązaniu podatkowych problemów. Od prostej pomocy w wypełnieniu obowiązkowego rocznego zeznania podatkowego PIT, po doradztwo inwestycyjne, bądź podatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *